Naše kavárna

Zastavte se k nám na ručně pečený dort, makronku, větrník či výbornou kávu Julius Meinl. Naše kavárna nabízí klidné a útulné prostředí pro každého.

O naší kavárně…

Vynikající káva

Výběrová zrnková káva s vyváženou chutí v kombinaci s lehkou hořkostí a podtóny tmavé čokolády vás potěší.

Dezerty, které se vyrábí přímo v naší kavárně.

V naší kavárně si můžete dát námi ručně vyráběný dezert. V nabídce máme dorty, pařížské tyčinky, větrníky a mnoho dalšího.

Klidné prostředí

V naší kavárně je mírumilovný klid a pohoda, díky které si vychutnáte svoji kávu o to lépe.

Dětské hřiště

Naše kavárna má vlastní venkovní terásku hned vedle dětského hřiště. Ideální místo k odpočinku pro rodiče s dětmi.

K voňavé kávě

Čerstvě upečený dort,
který pohladí na duši.

Julius Meinl

Příběh Meinl kávy se
začal psát od roku 1862.

Pražení kávy ve vídeňské rodinné firmě Meinl se stalo příkladem pro spoustu ostatních pražíren. Pečlivě vybraná zrna z předních kávových plantáží Brazílie a střední Ameriky dodávají kávě s názvem Poesia, která se připravuje v Bobo Cafe Litomyšl, svěží intenzivní chuť, jemnou nasládlou příchuť a pozoruhodně hustou pěnu.

Prošli jsme menší rekostrukcí.

Malá změna pro kavárnu,
obrovká změna v útulnosti.

Příběh kavárny Bobo Cafe

Na začátku byla prohlídka zdevastovaného prostoru, který dříve sloužil jako autoservis, sýrárna nebo svařovna plastů. Nic na této nemovitosti nebylo hezké, snad jen původní litinový sloup uprostřed a klenuté stropy. Ale i zřejmě toto málo stačilo ke koupi a realizaci snu o vlastní kavárně.

Následovala rekonstrukce a 08. 09. 2012 jsme vysněnou kavárnu otevřeli. Měla jsem na začátku jasnou představu o tom, jak bude vše fungovat. Lidé k nám budou chodit odpočívat, moje šikovná kamarádka Hanka (mimochodem jí vděčím za mnohé a vážím si toho, že je stále se mnou v Bobo) upeče vždy ,,něco“ dobrého ke kávě, nějaký ten ,,placek“. Já přijdu po vyučování (v té době jsem na plný úvazek učila prvňáčky), dám si skvělou odpolední kávu ve své kavárně a spokojeně poté půjdu domů.

Moje jasná představa se však dnem otevření kavárny rychle rozplynula. Od této doby jsem měla dvě zaměstnání. Jedno, které mě živilo a druhé, které mě časově vyčerpávalo. Nepamatuju si, že bych si po vyučování sedla v kavárně ke kávě, naopak, svlékla jsem kostýmek, skočila do zástěry a pomáhala tam, kde bylo třeba. Rychle jsem zjistila, že ,,placky“ ke kávě nikdo nechce, že jestliže chci uspět, musím začít úplně jinak. A nastal opravdový maraton ve zkoušení všeho, co se týkalo moderní cukrařiny. Jak hodně mě baví cukrařina a s ní spojené všechny výzvy, jako je potahování ohromných dortů, malování, modelování, nebo vymýšlení náplní do makronek, jsem zjistila velmi brzy.

Tři roky už jenom ,,cukrařím“ a asi si ani nedovedete představit, jak mě tato profese baví. A ještě větší radost mám, když našim zákazníkům chutná.

Tak toto je můj příběh ve zkrácené podobě, řekla bych, námět na knihu s názvem: ,, Z kantorky cukrářkou.“

Ať máte také tak sladký život jako já.
Jitka Bobková – majitelka kavárny Bobo Cafe Litomyšl

Zarezervujte si stůl